AYTAŞ ALÇI ENERJİ MADEN VE İNŞ. SAN. TİC. A.Ş.

Yetkili Kişi
TUÇE SİLAHTARLIOĞLU

Firma Telefonu
03124738515

Firma Hakkında

Aytaş Alçı, Ankara’ya 70 km. uzaklıktaki Bala Tol köyünde 7.500 m2 si kapalı olmak üzere toplam 100.000 m2 alanda üretim yapmaktadır. AYGIPS markası altında üretim yapan fabrikanın mevcut kapasitesi yapılan yeni yatırımlarla birlikte 1.500 ton/gün’e çıkmıştır.

 Bala, Türkiye’nin en kaliteli alçı yataklarının bulunduğu bölge olup bölgede yaklaşık beş fabrika bulunmaktadır. Aytaş Alçı, 2007 yılında başladığı alçı üretim tesisini sekiz ay gibi bir sürede işletmeye alarak pazardaki yerini almıştır. Fabrikanın rekor sayılabilecek kadar kısa bir sürede tamamlanmasında Ayrancıoğlu Grup şirketlerinden AYKON Yapı’nın inşaatı; AYMAŞ Makine’nin, makine tasarım ve imalatını üstlenmesi etkili olmuştur.

 2008 yılının Mart ayında ürünlerini satmaya başlayan firma aradan geçen altı ay gibi kısa bir sürede üstün ürün kalitesi ve yüksek müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş ve pazarda önemli bir konuma gelmiştir. Türkiye alçı pazarındaki yüksek rekabete rağmen kendini düşük fiyatlı bir ürün değil, kaliteli ürün olarak lanse etmiştir. Fabrikada üretimin önemli bir kısmının otomatik olarak kontrol edilmesi ile alçı gibi ürün kalitesinin çok önemli olduğu bir sektörde firmamız büyük avantaj sağlamıştır. Buna ek olarak fabrika laboratuarında 24 saat boyunca üretim gözlemlenmektedir. Bunun neticesinde üretime anında müdahale ederek ürünlerin kalitesi garanti altına alınmaktadır. Tüm bu işlemler elli kişilik eğitimli personel ile gerçekleşmektedir. 2009 Mayıs ayında AYPAN üretimi başlamıştır. Standart, yangına dayanımlı ve neme dayanımlı özelliklere sahip ürün çeşitleri ile alçı levha üretim kapasitesini beş ay içerisinde günlük 65.000 metrekareye çıkartmıştır.

AYGIPS ve AYPAN Türkiye iç pazarında yedi alçı bazlı ve üç farklı alçı levha ürün çeşidi ile imalat yapmaktadır. Firmamız ayrıca Bulgaristan, Rusya, Yunanistan, Romanya, Türkmenistan gibi birçok ülkeye alçı ürünleri ihracatı yapmaktadır. Mevcut durum itibariyle gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından yoğun bir talep bulunmaktadır. AYTAŞ inşaat sektöründe ilk defa alçı bazlı duvar örgü harcını üretmiştir. AYTAŞ A.Ş. AR-GE birimi toz ve panel grubuna yeni ürünler eklemek için çalışmalarına devam etmektedir.

 

Firma İstatistikleri

Bugün

12

ziyaret

Toplam

3389

ziyaret